Voortgang schadeafhandeling 5 maart 2013
mrt. 05, 2013
Opgeteld is het totaal aantal schademeldingen dat bij NAM binnengekomen is nu zo’n 5200. In dit totaal zitten de 3000 meldingen van de aardbeving op 16 augustus 2012. Daarnaast zijn er nieuwe meldingen, maar ook melding van extra scheuren bij bestaande gevallen na de bevingen begin dit jaar. Door NAM is met zo’n 2900 mensen een bezoekafspraak gemaakt en zijn zo’n 2200 personen daadwerkelijk bezocht. Zo’n 1100 schademelders hebben een taxatierapport ontvangen en zo’n 700 schademeldingen zijn afgehandeld.
Nadat u via www.nam.nl een melding hebt gedaan ontvangt u binnen twee weken een bevestiging per e-mail of brief. Als u binnen twee weken onverhoopt geen bevestiging hebt ontvangen, dan kunt u uw aanvraag nogmaals indienen via www.nam.nl of contact opnemen met NAM ( 0592-36 22 17).
NAM-contactpersonen nemen contact op met elke schademelder. In verband met de grote hoeveelheid nieuwe schademeldingen, kan het na een melding nu vier tot zes weken duren voordat u wordt gebeld. NAM heeft extra contactpersonen aangetrokken en gaat extra taxateurs inzetten om de vaart erin te houden.
Wilt u meer informatie of iemand persoonlijk spreken dan kunt u ook terecht bij het Regionaal Informatiecentrum Gaswinning in het gemeentehuis van Loppersum. Dit centrum is twee weken geleden door NAM in samenwerking met de gemeente geopend. Het centrum is van maandag tot en met woensdag is geopend van 8.30 uur tot 16.30 uur, op donderdag van 8.30 uur tot 18.00 uur (van 15.00 uur tot 18.00 uur is er een medewerker van NAM aanwezig) en op vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur.
Bevingen in Groningen houden verband met de gaswinning uit het Groningen-gasveld. In Noord-Nederland worden sinds 1986 aardbevingen geregistreerd, die door deskundigen in verband worden gebracht met gaswinning. Het KNMI heeft een nauwkeurig meetnetwerk opgezet waarmee deze bevingen worden geregistreerd.
Schade die is ontstaan door aardbevingen wordt door NAM vergoed. Wie meent schade te hebben, kan dit schriftelijk melden aan de NAM, Afdeling Grondzaken, postbus 28000, 9400 HH Assen of melden via ons digitale schadeformulier.
De NAM heeft een toegankelijke schaderegeling, en laat meldingen onderzoeken door een onafhankelijke deskundige. Algemene informatie over de relatie tussen gaswinning en aardbevingen, vindt u op www.knmi.nl. Meer informatie is ook te vinden op www.tcbb.nl.