Boortoren eind deze week in Noordbeemster verwacht
okt. 04, 2017
Begin september kondigde de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) de boring van een extra put op de NAM-locatie aan de Havermeerweg in Noordbeemster aan. De voorbereidende werkzaamheden op de locatie zijn in volle gang, om eind deze week de boortoren te kunnen ontvangen.

De boortoren wordt in circa 60 vrachtwagens vervoerd naar de locatie. Naar verwachting arriveren daar vrijdag 6 oktober de eerste vrachtwagens. Ter plaatse wordt de boortoren – als een soort bouwpakket – in elkaar gezet. Dit duurt ongeveer een week. Zodra de boortoren helemaal is opgebouwd wordt gestart met de boring. De boring is een tijdelijke activiteit en neemt circa 50 dagen in beslag. Erna wordt de boortoren weer afgebouwd en van de locatie verwijderd. In de maanden erna wordt de put getest, aangesloten op het bestaande productiesysteem en in productie genomen.
Eind september zijn omwonenden en belangstellenden geïnformeerd over de uitbreiding van de activiteiten tijdens een inloopbijeenkomst in Beets. Zo’n 30 geïnteresseerden bezochten de bijeenkomst.
Bezoek aan de boring
Op donderdag 26 oktober is er de gelegenheid voor omwonenden en geïnteresseerden de boring van dichtbij te komen bekijken. Er zijn twee rondes van elk een uur, om 18.30 en om 19.30 uur.
Aanmelden kan via NAM-Communicatie-West-NL@shell.com en is verplicht. Geef hierbij uw voorkeurstijdstip aan. Leeftijd minimaal 12 jaar.
Gaswinning in Beemster
NAM wint in de gemeente Beemster aardgas op twee locaties, in Noordbeemster en in Westbeemster. Er wordt in dit gebied voldoende gas gewonnen om circa 200.000 huishoudens te voorzien van warm water en een warm huis. NAM wint hier aardgas uit kleine velden. Alle kleine gasvelden in Nederland samen zorgen voor zo’n 40% van de Nederlandse energievoorziening.