Feestelijke afronding NAM’s Steek Energie in de Buurt Hardenberg
dec. 13, 2017
Meer dan twintig aanvragen ontving NAM tijdens de campagne Steek Energie in de Buurt in Hardenberg. De jury koos, na een nauwkeurige selectie, maar liefst veertien projecten. De winnaars kregen hun officiële prijs tijdens een feestelijke bijeenkomst op donderdagavond 30 november 2017 in Hardenberg uitgereikt.

Steek Energie in de Buurt Hardenberg was voor buurtverenigingen en stichtingen een manier om een financiële NAM-bijdrage te ontvangen voor projecten die het leven in kleine kernen in Hardenberg nog leuker en plezieriger maken.
Prijswinnaars
De NAM heeft veel locaties in Hardenberg en een lange geschiedenis. De ingezonden projecten sloten voor een heel groot deel aan bij onze doelen leefbaarheid en duurzaamheid. Daarom koos de jury deze keer meer prijswinnaars dan gebruikelijk. We zijn bovendien een energiebedrijf en houden van projecten waarin ofwel veel energie door vrijwilligers wordt gestoken ofwel veel duurzame energie vrijkomt. De volgende projecten voldoen daar zeker aan. De winnaars van Steek Energie in de Buurt, editie Hardenberg zijn:
Wat en waar? | Aangevraagd door |
---|---|
Schoolplein Lutten Uitbreiding Ons gebouw Ebbenbroek Hospice Hardenberg |
CBS de Fontein Ons Gebouw Ebbenbroek Hospice Groep Vecht Zathe |
Kerstwandeling Heemse Nieuw speeltoestel Schip Lutten Inrichting ontmoetingsruimte/terras De Krim Wandelpad Bruchterveld en Ebbenbroek Zonnepanelen op de kantine De Krim Ledenwerfactie zonnepanelen Hardenberg |
Kerstwandeling Heemse Speeltuin Flierefluiters Stichting Vrienden van Zwembad Onder Ons De Krim Plaatselijk Belang Bruchterveld/Ebbenbroel Stichting voor ijsvermaak Ons Genoegen Vechtstroom Energie Cooperatie Hardenberg i.o. |
Schoon C’veen en Collendoornerveen in Beeld Nieuwjaars BBQ Lutten Uitdagend schoolplein op het AZC Hardenberg Beweegtuin Lutten AED Holtheme |
Buurtvereniging Collendoornerveen Stichting dorpshuis Lutten OBS de Opstap Hardenberg plaatselijk belang Lutten Buurtvereniging HHM |
NAM in Hardenberg
NAM is al bijna 70 jaar actief in de gemeente Hardenberg. En daarom was het hoog tijd om daar eens op een bijzondere manier bij stil te staan.
Het eerste gasveld van Nederland is namelijk gevonden in Zuid-Drenthe, en bleek helemaal door te lopen tot Hardenberg. Uit dat gasveld wordt vandaag de dag nog steeds gas gehaald. Dat bleek overigens niet het enige gasveld in de buurt. Er werden nog vier andere kleine gasvelden gevonden.
Gedurende die 70 jaar van ons bestaan, hebben we altijd in goed overleg met de inwoners van Hardenberg ons werk kunnen uitvoeren. En dat werk behelst veel verschillende componenten van onze activiteiten: gaswinning, waterinjectieleidingen, hydraulische stimulatie en veel locaties naast of in de buurt van woningen. Daarom wilden we graag een bijzonder cadeau teruggeven aan de inwoners van Hardenberg in de vorm van deze campagne. We hebben wat gehaald: we brengen graag wat terug!